Vakcína na koronavirus: Kdy bude očkování proti koronaviru?

Zajjímá vás kdy bude vakcína proti koronaviru? Vakcína proti koronaviru by zcela jistě pomohla celému světu v boji proti koronaviru. Je však vůbec možné vytvořit vakcínu proti koronaviru?

Tyto zásadní otázky si jistě pokládá mnoho lidí po celém světě, kteří by se rádi vrátili ke svému obvyklému způsobu života.

Jde to to vůbec dohromady: vakcína a koronavirus?

Zcela jistě ano, na vakcíně proti koronaviru pracují usilovně vědci po celém světe, stejně tak jako tými vědců, kteří hledají lék proti koronaviru.

Je vakcína na koronavirus již na obzoru?

Dalo by se říci, že vakcína na koronavirus se již ve fázi vývoje kdy byla testována na zvířatech a dokonce i na lidech.

Kde jsou očkování proti koronaviru nejblíže?

Nejblíže jsou podle dostupných informací vývoji očkování proti koronaviru v Izraeli a také v Německu, kde se snaží o rychlý vývoj očkování na koronavirus firma Biontech.

Jaká jsou rizika vakcíny na koronavirus?

Největší riziko, při zkouškách očkování na koronavirus je to, že vakcína spustí samotnou nemoc koronavirus covid-19. I přesto se však mnoho dobrovolníků zapojuje do testů této vakcíny na lidech.

Za jak dlouho bude vakcína proti koronaviru?

Vakcína proti koronaviru by podle aktuálních informací mohla být dostupná nejdříve za rok, za předpokladu, že by se výrazně urychlili všechny standardní přísné schvalovací procesy.

Vakcína na koronavirus

Zdroj: aktualne.cz, novinky.cz, irohlas.cz