Na Slovensku se objevily rouškomaty – víte kde najdete první rouškomat?

Slovensko bylo dlouho jednou z mála zemí, které se dařilo odolávat světové pandemii koronaviru. První případy hlásilo Slovensko jako jedna z posledních zemí v Evropě a počet mrtvých na slovensku je oproti okolním státům velmi nízký.

Mnoho analytiků však tyto nízké hodnoty připisuje naopak pozdní reakci ze strany slovenské vlády, což přisuzují i volbám, které v zemi před pandemií probíhali.

Na základě této pomalejší reakci stihlo Slovensko provést menší počet testů na koronavirus, což může být příčinou zdánlivě nízkého počtu nakažených Slováků koronavirem covid-19.

Stejně jako Česká republika na počátku nouzového stavu se nyní i Slovensko potýká s nedostatkem ochranných prostředků, jako jsou například roušky.

Nyní si však můžete stejně jako v České republice zakoupit roušku pohodlně i v tzv. Rouškomatu.

Co je to Rouškomat?

Rouškomat je podobný standardnímu automatu na nápoje, avšak místo nápojů v něm naleznete například roušky, vitamíny, nebo dezinfekci – tedy většinu potřebného proti koronaviru.

Kde najdu na Slovensku rouškomat?

Jeden z prvních rouškomatů se objevil na autobusové zastávce AS Nivy a dá se předpokládat, že se brzy objeví na mnoha dalších místech po celém Slovensku.

Na aktuální přehled omezení na Slovensku se můžete podívat v našem článku – Přehled aktuálních omezení – Slovensko.

Zdroje: podkapotou.sk, zoznam.sk