Kdy se otevřou hranice? Bude dovolená v Česku?

Trávíte další dny karantény poctivě doma a přemýšlíte, že byste si alespoň mohli zlepšit náladu plánovaním dovolené? Bude vůbec možné jet na dovolenou a kdy otevřou hranice?

Pokud vás tíží všechny tyto otázky ohledně informace, kdy otevřou hranice, podíváme se na vyjádření představitelů vládních činitelů, ze kterých je možné alespoň nastínit přibližný termín kdy se otevřou hranice.

Jaká jsou veřejná vyjádření na téma kdy se otevřou hranice?

Poté co se, prof. Prymula zmínil, že hranice mohou být zavřené i dva roky, vyvolal u mnohých občanů mírné znepokojení. Následně s odstupem několika dní své vyjádření pozměnil s tím, že je potřeba populaci promořit a hranice se otevřou dříve, což v lidech mohlo také vzbudit mírné znepokojení, zda právě oni, nebudou tím, kdo bude promořen.

Profesor Prymula následně termín upřesnil a uvedl, že mohl zvolit jiný výraz a nebude se odehrávat žádné cílené proměřování české populace.

Kdy tedy budou otevřené hranice?

Naopak například Ministr zahraničních věcí na dotaz novinářů ohledně otevření hranic odvětil, že je optimista a věří, že by se hranice mohli otevřít již v květnu.

Oficiální stanovisko ohledně toho kdy budou otevřené hranice zatím nikdo nemá k dispozici a vhledem k tomu, že se výroky vládních činitelů často mění, v návaznosti na  vývoj epidemie koronaviru. Nezbývá než doufat v optimističtější varianty.

Vyplatí se proto rozhodně sledovat i oficiální stránky světové zdravotnické organizace, kde se dozvíte více informací o prevenci proti koronaviru i vývoji pandemie v ostatních státech.

Můžete se také podívat kdy otevřou školy?

zdroj: novinky.cz, aktualne.cz, kurzy.cz